Frezowanie CNC to komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Jest to udoskonalona metoda obróbki tworzyw wszelkiego rodzaju, powierzchni płaskich i niestandardowych. Struktura obróbki wpisuje się w model automatyzacji produkcji – minimalizuje udział pracy ludzkiej.

Technologia CNC

Podstawą tej techniki jest system sterowania, który posiada mikrokomputer. Komputer może zostać interaktywnie zaprogramowany w dowolny sposób. Możliwe jest więc kierowanie monitorem graficznym, który pokazuje przebieg konkretnej obróbki.

Frezowanie CNC

Ogromną zaletą tej metody frezowania CNC jest możliwość dokładnego wykonywania nawet bardzo skomplikowanych kształtów tworzyw. Zachowana zostanie odpowiednia chropowatość powierzchni, a każdy szczegół jest precyzyjnie dopracowany.

Obróbkę CNC wykorzystuje się w wielu dziedzinach: reklamie wizualnej, obróbce opakowań, produkcji elementów z tworzyw sztucznych, obróbce metali i drewna, a nawet scenografii.

Cięcie grafik i wydruków

Wykańczanie grafik i wydruków wykorzystuje technologię CNC do przecinania wszelkiego rodzaju materiałów. Dzięki szerokiemu wachlarzowi materiałów i procesów, stosowanych w przypadku tej metody jest to jedna z najbardziej wszechstronnych i rentownych metod do wykańczania wydruków i grafik.

Grafiki i wydruki mają swoje zastosowanie między innymi w reklamie wizualnej. Reklama wizualna używa obrazu, aby nakłonić konsumenta do zakupu reklamowanego produktu lub skorzystania z reklamowanej usługi.

Prezentery do punktów sprzedaży

Produkty identyfikacji wizualnej są niezwykle ważnym elementem w kampaniach reklamowych. Ciekawa prezentacja i ekspozycja produktu może zwrócić uwagę odbiorcy oraz zachęcić do zakupu. Natomiast dobrze zaprojektowana reklama wizualna zapada w pamięć i podnosi świadomość marki.

Służące do przedstawienia oferty prezentery reklamowe są świetnym sposobem na promocję. Można je spotkać w sklepach, na wystawach i targach firm. Elementy łączące i mocujące prezentery są tworzone przy pomocy maszyn CNC.

Obróbka metali

Obróbka metali prowadzi do modyfikacji wymiarów oraz właściwości poszczególnych elementów. Nowoczesna technologia i innowacyjne rozwiązania dają szerokie spektrum możliwości obróbki. Natomiast zastosowanie technologii CNC usprawnia cały proces oraz podwyższa jakość wykonywanych usług. Umożliwia również uzyskanie dowolnych krzywizn i skomplikowanych powierzchni.

Frezowanie CNC

Obróbka metali znajduje swoje zastosowanie między innymi w aranżacji wnętrz. Wystrój wnętrz jest swojego rodzaju wizytówką domu. Składa się z wielu elementów, między innymi różnych tekstur i materiałów.

Obróbka drewna

Drewno jest jednym z najczęściej wykorzystywanych surowców. Aby w całości korzystać z jego właściwości, należy poddać je obróbce, której efektem będzie wytworzenie konkretnego przedmiotu.

W procesie mechanicznej obróbki drewna często stosuje się obrabiarki CNC. Proces opierający się na całkowitej automatyzacji powoduje, że nawet najmniejsze detale wykonane są z największą dokładnością.

Obróbka drewna stosowana jest między innymi w scenografii. Pozwala stworzyć precyzyjną zabudowę sceny, składająca się ze zmiennych elementów malarskich, architektonicznych i świetlnych. Elementy te tworzą przestrzeń i tło dla filmu lub występu scenicznego.

Panele elewacyjne z materiałów kompozytowych i aluminium

Panele elewacyjne są stosunkowo nowym rozwiązaniem. Są efektowne, nierzadko przyjmują ciekawe formy. Mogą mieć różne rozmiary, faktury i kolory.

Aluminiowa płyta kompozytowa składa się z dwóch arkuszy aluminium, które szczególnie wytrzymałe ze względu chemiczne i mechaniczne mocowanie. Zapewnia to równomierną płaskość i stabilność nawet na dużych powierzchniach.
Panele elewacyjne z materiałów kompozytowych i aluminium stosowane są w projektach elewacji i innych działań konstrukcyjnych. Są cięte i frezowane przy pomocy automatycznej metody CNC.

Produkcja elementów z tworzyw sztucznych

Tworzywa sztuczne są wszechobecne w życiu człowieka. Z reguły mają niewielką gęstość, są odporne na korozję, łatwo nadać im zróżnicowany i pożądany kształt. Jest to bardzo rozległa grupa materiałów o różnych specyfikacjach, które znalazły szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Produkcja tworzyw sztucznych jest stosunkowo tania, co wpływa na znaczny wzrost zainteresowania. Frezowanie CNC zapewnia uzyskanie detali o najwyższej jakości, precyzji oraz wysokiej powtarzalności kolejnych elementów.

Obróbka opakowań piankowych

Opakowania piankowe chronią towar przed uszkodzeniami powstałymi w trakcie transportu lub magazynowania. Chronią przed uderzeniami i wibracjami, są idealne do transportu, przechowywania wrażliwych produktów i towarów wysokiej jakości. Mają szczególnie stabilną formę i doskonale nadają się do transportu urządzeń elektronicznych i ciężkich towarów.

Technologia CNC pozwala na obróbkę opakowań piankowych frezami i nożami.

Ostatnio dodane

Uniwersalne konstrukcje aluminiowe

Niezwykła podatność na obróbkę, duża wytrzymałość, niska waga, odporność na warunki środowiskowe, zmienne temperatury i korozję. Zalet aluminium jest bez liku.

Zobacz więcej

Automatyczna obróbka tworzyw wszelkiego rodzaju

Frezowanie CNC to komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Jest to udoskonalona metoda obróbki tworzyw wszelkiego rodzaju, powierzchni płaskich i niestandardowych.

Zobacz więcej

Elewacje alucobond

Elewacje alucobond nadaje nowe podejście do wyglądu budynków zarówno z zewnątrz jak i od środka, wzbogacając wnętrze pomieszczeń o industrialne elementy.

Zobacz więcej